Wintersprinter doet naam eer aan tijdens ijskoude derde wedstrijddag

Veerse Meer – Vijftien teams verschenen afgelopen zondag aan de start van de derde wedstrijddag van de Wintersprinter op het Veerse Meer. Zij kregen te maken met echte winterse omstandigheden: gevoelstemperaturen onder nul, ijs aan dek en een gure wind. Het werd een mooie, maar bijzonder zware dag op het water.

Winterse omstandigheden vragen veel van de vloot

Vanwege de lage temperaturen en het ijs op de boten besloot de wedstrijdleiding de eerste race zonder spinnakers te laten varen, uit veiligheidsoverwegingen. In de daaropvolgende races kon dat wel.

Al vroeg in de ochtend schoof een pakket laaghangende bewolking voor het dunne winterzonnetje, wat het weer extra guur maakte. De zuidoostenwind van 9 tot 12 knopen zorgde echter voor prima zeilcondities. Op de upwind-downwind baan bij Watersportvereniging Arne werden uiteindelijk vijf fraaie en competitieve races gevaren.

Groeiende vloot en ideale voorbereiding op topwedstrijden

De Wintersprinter liet opnieuw zien in populariteit te groeien. Tijdens deze derde wedstrijddag voegde ook de eerste Platu 25 zich bij de vloot, een sportboot met een vrijwel gelijke handicap. Het wedstrijdcomité kijkt met vertrouwen uit naar verdere groei in de komende wedstrijden.

De korte en intensieve upwind-downwind races blijken voor veel teams een ideale trainingsvorm richting grotere evenementen. Voor de J/22-vloot staat met name het Open Europees Kampioenschap in Scheveningen hoog op de agenda.

Sterke prestaties van BoJangles en Jong Belegen

David Gelhausen behaalde met BoJangles een knappe tweede plaats in de daguitslag, achter Jack Around, die de dag als winnaar afsloot. BoJangles wist de tweede race te winnen en scoorde consistent goed in de overige races. De bemanning raakt steeds beter op elkaar ingespeeld, wat resulteerde in sterke prestaties en een tevreden afsluiting van de dag. In het algemeen klassement steeg het team twee plaatsen naar een zesde positie.

Ook team Jong Belegen liet zich van zijn beste kant zien. Zij wonnen de vierde race en eindigden als derde in de daguitslag. Net als BoJangles steeg het team twee plaatsen in het overall klassement.

Andere stijgers in het klassement waren Celine Duyver, die door sterk zeilwerk twee plaatsen wist te winnen, en Team Jambo, dat zelfs drie plekken klom.

Vooruitblik

De volgende wedstrijddag van de Wintersprinter staat gepland op zondag 22 februari.

Daguitslag – 25 januari 2026

NrZeilnrSchipperBootType
1NED 5281Jeannot BruggelingJack AroundJ/24
2NED 1124David GelhausenBoJanglesJ/22
3NED 5417ROMMUPJong belegenJ/24
4NED 6Tom WerffJoint VentureJ/24
5NED 25Niels GreevenJeetjeJ/24
6ITA 18Team JikkemieneJikkemieneJ/24
7BEL 298Piet BrielsJeronimoJ/24
8BEL 181Herman VandormaelJoske VermeulenJ/24
9BEL 428Team JamboJamboJ/24
10NED 44Celine DuyverJigsawJ/24
11NED 1477Victor CaminadaJEKKOJ/22
12NED 5856Fons VERINGANice2HavePlatu 25
13NED 61Kees de KrakerOdyjayJ/24
14BEL 42K.L.Y.C. Sailing TeamThe JokerJ/24
15NED 51Mario, Stefan en NielsJeppeJ/24
16BEL 367Xander JobJobbekeJ/24
16NED 1382Sander BuijsJeetje … MinaJ/22
16NED 52Marcel FiliusJantje uut de kachelJ/24

Overall klassement

NrZeilnrSchipperBootType
1NED 5281Jeannot BruggelingJack AroundJ/24
2NED 5417ROMMUPJong belegenJ/24
3NED 1477Victor CaminadaJEKKOJ/22
4ITA 18Team JikkemieneJikkemieneJ/24
5NED 25Niels GreevenJeetjeJ/24
6NED 1124David GelhausenBoJanglesJ/22
7NED 6Tom WerffJoint VentureJ/24
8BEL 298Piet BrielsJeronimoJ/24
9BEL 181Herman VandormaelJoske VermeulenJ/24
10NED 61Kees de KrakerOdyjayJ/24
11NED 44Celine DuyverJigsawJ/24
12BEL 428Team JamboJamboJ/24
13NED 52Marcel FiliusJantje uut de kachelJ/24
14BEL 42K.L.Y.C. Sailing TeamThe JokerJ/24
15NED 1382Sander BuijsJeetje … MinaJ/22
16BEL 367Xander JobJobbekeJ/24
17NED 5856Fons VERINGANice2HavePlatu 25
18NED 51Mario, Stefan en NielsJeppeJ/24

Foto’s: Edwin Louwerse

Watersport Vereniging Arne - Sfeer foto's
Watersport Vereniging Arne - Sfeer foto's
Watersport Vereniging Arne - Sfeer foto's
Watersport Vereniging Arne - Sfeer foto's

WV Arne!

Op de hoogte blijven van Watersport vereniging Arne

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.